Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Wspomnienia z zakończenie roku szkolnego 2023/2024

zakonczenie11

Czytaj więcej...

wakacje

wakacje

Zakończenie roku szkolnego

wakacje2ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

.     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach informuje, iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

                                  odbędzie się 21 czerwca 2024r.

Harmonogram:

  • 8:00 Msza Św.– zaprasza ksiądz kanonik R. Piask.
  • 9:00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0 – 8.

.   

UCZNIOWIE DOJEŻDŻAJĄCY - RANO DOWÓZ TAK JAK W ROKU SZKOLNYM,

ODWÓZ OK GODZINY 11.40.

RENATA KAŁUŻA - DYREKTOR SZKOŁY

Konkurs matematyczny

liga 3Liga zadaniowa

6 czerwca 2024 r. zakończyła  się XXXVII edycja Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki  „Liga Zadaniowa".

Konkurs organizowany był przez UMK w Toruniu  pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Uczniowie brali udział w eliminacjach szkolnych i trzech etapach rejonowych.   Uczennica z klasy piątej -  Kinga  zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach edukacji.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Stegny

stegna 16

WYCIECZKA NAD MORZE

Dnia 18 czerwca uczniowie klas III-VIII, którzy aktywnie pomagali w organizacji kiermaszu palm wielkanocnych, wzięli udział w jednodniowej wycieczce nad morze do Stegny. Wyjazd ten był formą nagrody za ich zaangażowanie i pracę. Cały dzień spędzony nad morzem był wyjątkowo udany.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Malborka

malbork 11

WYCIECZKA DO MALBORKA

11.06.2024 r. o 8:03 rozpoczęła się wycieczka do Malborka. Wyruszyliśmy z dworca PKP w Kowalewie Pomorskim, by przesiąść się w Iławie na pociąg do Malborka. Naszym celem był zamek krzyżacki, który mieliśmy zwiedzać trochę inaczej. Na miejscu zajął się nami pan Tomasz Chądzyński, który zaprowadził grupę do piwnic zabudowań pomocniczych na zamku. Tam podzielił nas na grupy, by rozpocząć grę terenową na zamku w Malborku.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Ciechocinka

ciechocinek 4„Poznaj Solanki oraz kare, gniade i kasztanki"

Pod taką nazwą kryje się oferta turystyczno-edukacyjna Rancho pod Olszyną w Ciechocinku, gdzie dnia 5 czerwca 2024r. wybrały się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami.

Atrakcje rozpoczęły się od oprowadzania na koniach w krytej ujeżdżalni. Każde dziecko w toczku jeździeckim na głowie mogło na chwilę przemienić się w dżokeja i dosiąść rumaka. Była też okazja pogłaskać lub przytulić się do konia oraz porozmawiać z opiekunami zwierząt o ich hodowli.

Czytaj więcej...

Pikinik rodzinny - wspomnienia

dzienrodzny 23Piknik rodzinny

Piknik rodzinny został zorganizowany przez Radę Rodziców oraz nauczycieli wraz z Panią Dyrektor. Był to czas pełen radości, śmiechu, wrażeń i wspólnie spędzonego czasu.

Tego dnia na terenie naszej szkoły zorganizowano wiele atrakcji między innymi: dmuchane zjeżdżalnie, pokaz pojazdów ratowniczych, pokaz motorów, tatuaże, warkoczyki, słodką kawiarenkę, ognisko z kiełbaskami, sportowe konkurencje i rodzinne podchody.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski Marii Konopnickiej

IMG 20240425 WA0002

Konkurs recytatorski

          Dnia 24 kwietnia  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej.” Uczestniczkami konkursu były także nasze uczennice: Maja Kołakowska, Kamila Matczak, Aurelia Bocianowska i Anna Kosk. 

Czytaj więcej...