Labolatorium przyszłości w roku szkolnym 2023/2024

NARZĘDZIA  Z LABOLATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to ogólnopolski program skierowany do szkół podstawowych.

Nasza szkoła od roku 2022 wykorzystuje sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nowoczesny sprzętu umożliwia uczniom rozwijać zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności. Nauczyciele starają się jak najczęściej korzystać z niego podczas zajęć z uczniami.

Głównym  narzędziem, który wykorzystywany był na co dzień w naszej pracy to zestaw do fotografowania i mikrofon. Powyższy sprzęt służył do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych, apeli, warsztatów i projektów realizowanych w szkole. Poza tym był wykorzystywany podczas kółka fotograficznego.

Kolejnym narzędziem bardzo często wykorzystywanym do pracy, ale również i do zabawy były roboty mBot. Zostały one wykorzystane na zajęciach w klasach 5-8. Natomiast klasy młodsze z wielką radością korzystała z klocków Lego.

Poza tym był wielokrotnie wykorzystywany filiament do długopisów 3D. Uczniowie wykorzystywali nową technologię i innowacyjność na lekcjach przy wykonywaniu m.in. dekoracji.

Wielokrotnie był także wykorzystywany w klasie I, VII, VIII „Zestaw konstrukcyjny bez odczynników chemicznych” do sporządzania i rozdzielania mieszanin.

Dzięki tym wszystkim nowoczesnym narzędziom uczniowie mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię z różnorodny i ciekawy sposób.

Koło fotograficzne

20231208 090534

W naszej szkole od września funkcjonuje koło fotograficzne. Wszyscy chętni uczniowie klas 4-8 mają możliwość przyjść i spróbować swoich sił w fotografii. Podczas zajęć uczymy się jak robić zdjęcia, jak wykorzystywać do tego statyw, lampy, tła oraz wiele innych przydatnych przedmiotów. Uczniowie mogą wykazać się swoimi umiejętnościami i kreatywnością. W ramach naszej działalności wykonaliśmy między innymi zdjęcia naszych przedstawicieli samorządu uczniowskiego oraz przeprowadziliśmy świąteczną sesję dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Do wszystkich podejmowanych przez szkolne koło fotograficzne działań wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jest to między innymi aparat, statyw czy lampa fotograficzna.  Na bieżąco będziemy się dzielić naszą twórczością i zachęcamy do obejrzenia zdjęć przez nas już wykonanych.