TD-TS

„Twoje dane - Twoja sprawa”

tdts logoW tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się do realizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych programu edukacyjnego dla szkół „Twoje dane - Twoja sprawa”, którego X edycja rozpoczęła się na początku października 2019r.

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym przetwarzaniem danych osobowych uczniów w polskich szkołach. Podstawowym celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

 

Uczniowie poprzez udział  w tych zajęciach dowiedzą się jak  chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie.  Będą mieli możliwość zdobycia odpowiedniej  wiedzy i umiejętności praktycznych dot. skutecznej ochrony siebie. Poza tym  wykażą się pomysłami i umiejętnościami, a przy okazji aktywnie spędzą czas.  

Honorowymi patronami programu są Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej informacji o programie znajduje się w opracowaniu dołączonym do wiadomości oraz pod linkiem https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts.