Podchody matematyczne

To był niesamowity dzień. Szóstoklasiści wybrali się z wychowawcą p. Magdaleną Kosk i p. Barbarą Albeer rowerami do Kiełpin. A tam czekały na nich zagadki matematyczne. Klasa była podzielona na trzy drużyny: niebieską, zieloną i pomarańczową. Każda z nich musiała odnaleźć skrzynię skarbów, która była ukryta i zamknięta na zaszyfrowaną kłódeczkę. Aby dowiedzieć się, gdzie ona jest i jaki był szyfr, każda z drużyn musiała rozwiązań 8 zadań ze wskazówkami. Zadania były bardzo dobrze ukryte, dlatego niektóre drużyny miały trudności z ich odnalezieniem. Uczniowie musieli pracować w grupie, wspólnie poszukiwać rozwiązań, co było ukrytym celem wyjazdu.

Przygoda rozpoczęła się od lasu, uczniowie musieli wykonać tam 3 pierwsze zadania. Nie było łatwo znaleźć ukryte buteleczki i kopert w tak dużym lesie, ale na szczęście każda z drużyn świetnie sobie poradziła. Dalej udaliśmy się do remizy strażackiej, gdzie czekała na nas z pysznymi lodami jedna z mam – p. Iwona Zdrojewska. Po krótkim odpoczynku drużyny ruszyły do dalszych poszukiwań kopert z zadaniami. Wszyscy walczyli dzielnie, aby odnaleźć skrzynię. Nie było to proste, bo drużyny musiały korzystać z różnych szyfrowań, odczytywać kody QR, wykonywać różne ćwiczenia, odnajdywać odkodowane drzewa, wykonywać obliczenia matematyczne itd.

Poszukiwania były bardzo ciekawe, drużyny z uśmiechem na buzi wykonywały poszczególne zadania. Wyprawa ta bardzo się wszystkim podobała, już podczas drogi powrotnej pytali, czy w przyszłym roku będą mieli coś podobnego np. nad jeziorem.  

Podchody matematyczne 

Podchody matematyczne

Podchody matematyczne