logo Szkoły Podstawowej im. Wojska polskiego w Pluskowęsach

Żołnierze w naszej szkole! 

Ocena 0/5

W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja z wojskiem”, realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Gościliśmy żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przeprowadzili z naszymi uczniami szkolenia z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zamiast teorii z podręczników, postawiliśmy na konkretne umiejętności i doświadczenie ekspertów.

Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się:

* Jak reagować w sytuacjach kryzysowych: Co robić w momencie zagrożenia zdrowia lub życia i jak opanować stres.
* Jak dbać o cyberbezpieczeństwo: Na co uważać w sieci, by nie paść ofiarą dezinformacji lub internetowych przestępców.
* Pierwsza pomoc i ewakuacja: Poznaliśmy zasady sprawnego alarmowania i bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej.

Głównym celem wizyty było wykształcenie odpowiednich postaw obywatelskich oraz zbudowanie świadomości w zakresie obrony i ochrony ludności. Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie czują się pewniej i wiedzą, jak zachować się w sytuacjach nagłych.

Dziękujemy żołnierzom Wojska Polskiego za profesjonalne przeprowadzenie szkoleń i przekazanie cennej wiedzy w przystępny sposób!

 

Galeria zdjęć

Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 7 Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 6 Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 5 Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 4 Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 3 Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 2 Rok szkolny 2025/2026 - Edukacja z wojskiem 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności