Wycieczka do Ciechocinka

ciechocinek 4„Poznaj Solanki oraz kare, gniade i kasztanki"

Pod taką nazwą kryje się oferta turystyczno-edukacyjna Rancho pod Olszyną w Ciechocinku, gdzie dnia 5 czerwca 2024r. wybrały się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wraz z wychowawcami i rodzicami.

Atrakcje rozpoczęły się od oprowadzania na koniach w krytej ujeżdżalni. Każde dziecko w toczku jeździeckim na głowie mogło na chwilę przemienić się w dżokeja i dosiąść rumaka. Była też okazja pogłaskać lub przytulić się do konia oraz porozmawiać z opiekunami zwierząt o ich hodowli.

 

Kolejnym punktem programu była wycieczka tramwajem konnym do lasu. Był to „Wesoły tramwaj”, gdyż dzieci wesoło śpiewały do przebojów, które włączył im pan woźnica.  Potem młodsze dzieci miały zabawę „Jajo czy kura”, a starsze konkurs strzelecki, gdzie było strzelanie z wiatrówki. Trudno było trafić w cel, ale niektórym się udało.

Wszystkim uczestnikom podobały się także zwierzęta i ptaki ozdobne zamieszkujące Rancho. Dużo frajdy sprawił dzieciom plac zabaw.

Na zakończenie pobytu każdy samodzielnie upiekł dla siebie kiełbaskę na ognisku i tak posileni, pełni energii wyruszyliśmy na zwiedzanie Ciechocinka. Największą atrakcją były oczywiście tężnie. Bardzo spodobał się zegar kwiatowy. Po kupieniu drobnych pamiątek zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka do Ciechocinka
Wycieczka do Ciechocinka
Wycieczka do Ciechocinka
Wycieczka do Ciechocinka