Kodowanie

kodowanie2Przedszkolaki uczą się kodować

W dniach 13-21.10. 2021r. przedszkolaki z naszej szkoły brały udział w wydarzeniu pod nazwą „EU Code WEEK 2021”. Celem inicjatywy o zasięgu europejskim jest przekazanie uczestnikom umiejętności cyfrowych, w tym kodowania w zabawny i wciągający sposób. Nauka kodowania pomaga

bowiem zrozumieć szybko zmieniający się wokół nas świat, rozwija myślenie matematyczne i sprawność obliczeniową, a więc umiejętności potrzebne do odkrywania nowych pomysłów i innowacji na przyszłość.

Zgłoszenie udziału w wydarzeniu było częścią, choć nie obligatoryjną, II modułu programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Na początku dzieci uczestniczyły w warsztatach literackich z dobrze już im znaną Misiową Mamą, podczas których dowiedziały się, czym jest kodowanie i gdzie możemy się z nim spotkać w codziennym życiu.  W ramach zgłoszonego przez naszą szkołę wydarzenia pod nazwą „Kodujemy z Małym Misiem” przedszkolaki wykonywały zdania off-line, czyli tzw. „kodowanie na dywanie”. Dzieci odkryły zakodowany obrazek - portret misia, odkodowały drogę Misia do Tosi oraz rozwiązały misiowe sudoku. W wykonaniu części zadań pomogła nam podłogowa mata do kodowania. Starsze przedszkolaki, które potrafią rozpoznawać już litery i cyfry, bawiły się w kodowanie on-line, na wirtualnej macie do kodowania. Obecne kodowanie stało się jednym z najbardziej lubianych przez starsze przedszkolaki zadań.

Nasz udział w wydarzeniu „EU Code WEEK 2021” został potwierdzony certyfikatem wystawionym przez organizatorów akcji. Otrzymał go oddział przedszkolny oraz wychowawca, p. Olga Cieplińska.

kodowanie1