Dzień chłopaka

dzień chłopaka2Dzień Chłopaka

30 września to wśród świąt nietypowych ważna data. Wtedy bowiem w Polsce obchodzimy Dzień Chłopaka.

Geneza tego święta nie jest do końca znana. Niektórzy wskazują na jego związek z japońskim zwyczajem Tango no Sekku (Festiwal Irysów), który kultywowany był w kraju kwitnącej wiśni już w starożytności. Symbolem tego święta są latawce-karpie (zwane Koinobori), w kształcie rękawów, przez które może przelatywać powietrze. W kulturze Japonii te ryby są symbolem odwagi, siły i determinacji, a więc cech charakteru pożądanych u chłopców.

Czytaj więcej...

Wybory do samorządu

Samorządy Mają Głos!

wybory3W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do akcji pod nazwą „Samorządy mają głos” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jej nadrzędnym celem jest wsparcie merytoryczne uczniów podczas wyborów Reprezentacji Samorządu Uczniowskiego. Udział w tym przedsięwzięciu przewidywał wykonanie kilku zadań dodatkowych oraz – co najważniejsze – przeprowadzenie wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego. W dniach 19-23 września w klasach IV-VIII odbyły się lekcje o samorządzie uczniowskim, które przygotowała pani Angelika Kruszewska, nasz szkolny pedagog i opiekun SU.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Escap room-u

e5Pokój zagadek nie taki straszny

Grupa uczniów z klas V – VIII wybrała się pociągiem na wycieczkę integracyjną do Torunia. Celem wycieczki było rozwijanie umiejętności pracy w grupie i radzenia sobie w trudnych, bądź nowych sytuacjach. Escape room to idealne miejsce do rozwijania takich cech. W pokojach zadań znajdowało się mnóstwo szyfrów, zagadek i tajemniczych przejść. Zadania nie były proste, ale uczniowie działając wspólnie świetnie sobie poradzili. Wszyscy wspólnymi siłami wydostali się ze swojego pokoju, a śmiechom i emocjom nie było końca.

Czytaj więcej...

Sprzątenie świata

sprz1Sprzątanie świata

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskie akcji "Sprzątanie Świata".  Cała społeczność uczniowska pięknie sprzątała, aby wszędzie było czysto.

Czytaj więcej...

Zebranie rodziców

infoINFORMACJA

                  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowesach przypomina,

iż w dniu 14  września 2022r (środa)

odbędą się zebrania dla rodziców - w szkole wg stałego harmonogramu.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Ubezpieczenie

infoUbezpieczenie uczniów

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach  informuje, iż ubezpieczenie wychowanków nie jest obowiązkowe. Rodzice ubezpieczają dzieci sami zgodnie z własnym wyborem.

Poniżej przedstawiamy propozycje firm ubezpieczeniowych, które wpłynęły do placówki.

Czytaj więcej...

Plan lekcji 01 09 2022

planlekcji
Informacja
Uprzejmnie prosimy o zapoznanie sie z planem lekcji obowiązującym od 01 września 2022r. zamieszczonym poniżej.Jednocześnie przepraszamy, ale plan może ulec jeszcze niewielkim zmianom.Prosimy o  bieżące zapoznawanie się z aktualnościami na stronie szkoły lub dzienniku elektronicznym.